poster

Lhář, lhář

 • USA

  Liar Liar

 • Slovensko

  Klamár, klamár

 • Velká Británie

  Liar Liar

Komedie / Drama / Fantasy

USA, 1997, 83 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morien
  ***

  Obvykle se říká, že něco stojí a padá s něčím. Zde se mi chce až říct, že tento film spíš jenom padá s Jimem Carreym. Některé hlášky byly opravdu dobré, tedy ode mě ohodnocené záchvatem smíchu, ale ty přehrávací pasaže... ty přehrávací pasáže. Rodinné momenty cynický divák jako já využije k tomu, aby si odskočil na záchod, ale ego hlavního představitele trčící z obrazovky už nejde tak snadno ignorovat. Ale stejně musím říct, že jsem se prostě bavila. -"Paní učitelka ale říkala, že krása je uvnitř." -"To se jen tak mezi lidmi říká..."(5.4.2010)

 • Trainspotter
  ***

  Jak už zde mnozí naznačili či řekli přímo, "Lhář, Lhář" je klasickou taškařicí Jima Carreyeho, která dává prostor k vyniknutí jeho neobyčejně gumovému obličeji, protože všechno vstává a padá právě s jeho grimasami. Carrey ale jako nikde zde šíleně přehrává a jeho gagy potom jsou takové těžkopádné a stěží uvěřitelné. Ačkoliv ve filmu zazní dobrá sebeironizující hláška z úst samotného Jima (-"Když budu dělat pořád tohle (škleb), zůstane mi to dokonce života?" -"Ani za nic, ale pár lidí se tím dokáže slušně uživit."), film je námětem sice originální, ale zpracováním americky kýčovitý plný otřepaného a vyvařeného klišé. Avšak přiznávám, že jsem se nejednou uchechtl; při sekvenci úvodu Reedova pravdomluvství je kadence hlášek opravdu smrtící a jeho obličej se šklebí do čtyřech dimenzí. Závěrem nutno podoknout, že Carrey naštěstí nezůstal u takových pitomostí a později dokázal, že umí zahrát i opravdu dobré postavy (viz Věčný svit...)(18.9.2006)

 • tom88
  ****

  Z Carreyho filmov mám tento najradšej. Jim sa tu naplno prejavil a ukázal svetu kto je komik číslo jeden. Bavil som sa výborne počas celého filmu a to hlavne na Carreyho vtípkoch. Film je jednoduchý a krátky, ale nechýba mu nadhľad, spád ani dej a je maximálne zábavný. Carreyho by mali tvorcovia filmov viac využívať lebo začína starnúť a bolo by ho škoda. 80%.(6.8.2007)

 • ivishka
  *

  Tohle mi naposledy přišlo vtipné v rok vydání filmu. Od té doby kdy to někde mají pořád potřebu to pouštět dokola jsem to viděla asi ještě 5x a opravdu se mi zhnusil Jim Carrey a je mi jedno co mi na to kdo pak řekne ale shledávám jeho humor-TRAPNÝM,nudným,neskutečně NEINTELIGENTNÍM a vytrhání-vlasy-hodným...Nesnáším jeho komediální filmy a to není absolutně nic osobního. Kdyby mě někdo chtěl mučit tak mi pustí tohle,masku a CD Justina Biebera nebo Tokio Hotel a je po mě.(20.3.2012)

 • MM_Ramone
  ***

  Fletcher Reede je dravý, úspešný advokát, ktorý to dokáže v súdnej sieni poriadne roztočiť. Rovnako dobre sa vie aj podlizovať svojim nadriadením, s vidinou skorého povýšenia. Pretvaruje sa a klame na všetky strany. Jedného dňa si to uvedomí aj jeho malý syn a v deň svojich narodením si praje, aby jeho otec aspoň 24 hodín nemohol vysloviť jedinú lož. Toto jeho želanie sa zrazu splní. "Liar, Liar" je dobrá rodinná komédia, v ktorej si hlavnú úlohu zahral Jim Carrey. ***(29.1.2008)

 • - Ke konci filmu jede Flatcher (Jim Carrey) na jezdících schodech za letadlem a v každé scéně se mu mění barva kalhot. (Karlos80)

 • - Tento film je věnován herci Jasonovi Bernardovi, který zemřel 2 dny před koncem natáčení na srdeční infakt. (Varan)

 • - Jim Carrey (Fletcher Reede) prenasledoval lietadlo na pojazdných schodoch typu NMC-Wollard TMPS-200, ktoré boli upravené pre film a ktoré dosahujú skutočnú rýchlosť až 145 km/h. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace