poster

Alita: Bojový Anděl

 • USA

  Alita: Battle Angel

 • Kanada

  Alita: Battle Angel

 • Kanada

  Alita : L'Ange Conquérant

 • Argentina

  Alita: Ángel de combate

 • Slovensko

  Alita: Bojový Anjel

 • Nový Zéland

  Alita: Battle Angel

 • Austrálie

  Alita: Battle Angel

 • Velká Británie

  Alita: Battle Angel

Akční / Dobrodružný / Romantický / Sci-Fi / Thriller

USA / Kanada / Argentina, 2019, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • zipper111
  ****

  Přišlo mi to jako docela velká pecka. Nemá kdoví jak velké tempo, ale to podle mě snímku jenom prospívá. Hodně se věnuje neskutečně dobře udělané a zahrané Alitě, jejímu badass tátovi a jednomu bouchači, jehož osud se vám na konci bude pravděpodobně docela zamlouvat. Některé hlášky jsou hodně originální a Cameronův rukopis je znát v celkovém přístupu k vyprávění. Bohužel režie Rodrigueze je znát mnohem víc a i když to zvládá ukočírovat docela v pohodě, přece jen to zjemnění Cameronova scénáře filmu úplně nesedí. Připomíná mi to film John Carter. Taky to asi bude kasovní průšvih, ale biják je to jinak docela super. 4*(10.2.2019)

 • Baboonek
  ***

  Tak trochu jiné fantasy, scifi - a tak trochu "teen seriál". Řekněme, že námět ani zpracování není špatné, jen prostě další trilogie (v tom kratším případě) na dalších 10 let... Spousta věcí má docela mezery, které mohou být povětšinou doplněny, nějakým příběhem. Film, na svoji celkem surovou stránku negraduje. Tak nějak nevíte, jestli koukáte na seriál pro teenagery nebo na dobrý scifi, post apokaliptický film. Hlavní hrdinka občas dělá zkraty, které by zvládnul i běžný člověk i když ve filmu je prezentována jako dokonalý bojový stroj s lidským mozkem. Film se snaží být brutální a přitom vhodný pro děti - svět kybergů a lidských robotů je celkem komplikovaně neosvětlený - takže ty stroje s lidským obličejem mají taky lidský mozek nebo jsou to jenom stroje? A mají lidskou ješitnost a ego? Film by zasloužil o hodinu déle a trochu lepší nastínění všech podmínek, na druhou stranu se mi líbí, že vše nebylo jasné po 20 minutách filmu a dokonce se nepáral ani s hlavními hrdiny. Jen prostě tomu chybělo trochu gradace napětí a možná i lepší zacílení.(8.2.2019)

 • darkrobyk
  ***

  Průměrná adaptace slavné mangy s naprosto otřesným 3D se až příliš táhne. Akční scény mají spád a švih, vata mezi tím ubíjí a zpomaluje tempo až k nevydržení. Zkrácení by snímku rozhodně pomohlo. Weta Digital odvedla standardní práci, převod do 3D většinu její špičkové práce pohřbil. Lituji, že jsem nepočkal tři dny a nešel na 2D. Celkově však příběh nepřináší v dystopickém světě nic nového, bohužel ani herci nijak neomráčí. Waltz je profesionál, jenže tady vypadá jako jednooký mezi slepými. Pokud by měl film silný příběh a, jak slibovaly reklamní titulky, omračující efekty, snad by to nevadilo. Přeci jen od napínavého sci-fi čekáme hlavně podívanou, nikoliv shakespearovské herce. Není zde ani jedno. Snadno zapomenutelný snímek s otevřenými vraty, který se ale možná ani pokračování nedočká. Cílení na mládež asi nebylo nejšťastnější (i když vidět člověka přeseknutého na půl pro děti až tak není, na druhou stranu na střeva ven nedošlo). Popcornové bez přidané hodnoty.(15.2.2019)

 • InJo
  ***

  Předně musím říct, že kdybych předem nevěděl, že film režíroval Rodriguez, nepoznal bych to. To mě, jakožto jeho dávného fanouška (zhruba do doby Planety teror, možná i první Mačety), podobnou měrou mrzí, jako i těší (vzhledem k jeho katastrofální tvorbě posledních let). Dokonce mám dojem, že Rodriguez se tuhle látku pokusil natočit tak, jak si myslel, že by ji natočil sám Cameron - důsledkem toho je Alita Rodriguezův pravdepodobně nejukázněnější film, jenž se chce zařadit mezi velké akční sci-fi spektákly (viz Avatar), nikoliv další přepálená braková jízda možná až příliš odvázaného (byť nepochybně talentovaného) filmaře. Hlavní problém je samozřejmě v tom, že Rodriguez prostě není Cameron (navíc s filmem takovéhoto měřítka neměl dosud žádnou zkušenost). Je přitom ale úplně jasné, čím si Alita Camerona získala - ten příběh "smrdí" cyberpunkem, technokracií a celkovým futurismem ze všech možných úhlů (byť je třeba říct, že v některých aspektech Alita připomíná spíš než hardcore sci-fi anime nechvalně proslulé adaptace knižních young adult ság). Během většiny scén jsem tak nedokázal vzdorovat představám, jaký tohle mohl být kolosální nářez, kdyby si ho Železný Jim zrežíroval sám. Při troše štěstí tohle totiž klidně mohl být jeho další (ehm) Terminátor... 60 %(8.2.2019)

 • xxmartinxx
  ***

  Překvapuje mě, že napojení na mangu/anime není jen povrchní, ale celkem hluboké sžití s tradicemi, takže předpokládám,ž e američtí scenáristé přistoupili k materiálu celkem citlivě. A to v takovém detailu, jako je pseudoněmecký název bojového umění, který v sobě nese kus posedlosti Japonců pro jakkoliv nesmyslné odkázání se na evropskou kulturu. Pak je tu taky nepřirozená provázanost příběhu s vymyšleným sportem, který hraje pro život postav automaticky důležitou roli, 300 letá dokonalá žena submisivně přijímající roli dcery, protože tak (z nějakého důvodu?) fyzicky vypadá, tajuplné postavy mimo dobro a zlo nedotknutelně procházející děním (Connelly), naivní hrdinové s naivními cíli, kteří musí bojovat epické bitvy, i když by se radši od rána do večera hubičkovali.... a tak dále. Problém je, že všechny ty věci, které jsou nepochybně nesmysly, jsou v japonských seriálech/komiksech rozprostřené mezi desítky epizod/čísel a každý nesmysl je do až nesnesitelného detailu okecán tak, že jeho funkce pro příběh a psychologii postav se jeví zásadně a nevyhnutelně - kdežto v Alitě to vychrleno celkem překotně a bez skutečného zájmu a možnosti emocionální - hrdinka je nadšená z toho, že poznává svět ghetta a je to pro ni očividně pozitivní zážitek, takže je těžké chápat, že bychom měli toužit spíš po městě v oblacích, které se v tu chvíli naprosto zbytečné. Emoce a motivace postav se mění nahodile a skokově. Alita je jako rešerše na námět na anime bez toho, co dělá anime tak působivým. A místo toho zbývá jen pokroková digitální animace, která mě ale upřímně řečeno sama o sobě moc nezajímá, když není využitá k něčemu lepšímu. 5/10(8.2.2019)

 • - Natáčení probíhalo od 17. října 2016 do 9. února 2017 v Austinu a Dallasu ve státě Texas. (Stoka)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 31. ledna 2019 v Londýně. (Varan)

 • - James Cameron se nechal slyšet, že film bude kombinací prvních 3 knížek komiksu Gunnm on Yukito Kishiro a v případě jeho úspěchu se dočká dalších dvou pokračování. (TomikZlesa)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace