poster

Bohemian Rhapsody

 • Velká Británie

  Bohemian Rhapsody

 • USA

  Bohemian Rhapsody

 • Slovensko

  Bohemian Rhapsody

 • Kanada

  Bohemian Rhapsody

 • Nový Zéland

  Bohemian Rhapsody

 • Austrálie

  Bohemian Rhapsody

Životopisný / Drama / Hudební

Velká Británie / USA, 2018, 134 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Botič
  ****

  Výborný hudební film, ale mizerná biografie. Snad všechny aspekty týkající se orientace jsou tady vyobrazeny jak ten růžový slon v místnosti. Od coming outu přítelkyni přes metaforu s gay barem coby místem nákazy HIV, její zneužití do podoby hnacího motoru pro finální akt až po závěrečnou romanci. Přesně takto navazují gayové vztahy, chodí od dveří ke dveřím a po dvou hodinách strávených spolu se jdou představit svým rodičům. V roce 2018 by si tohle téma zasloužilo citlivější přístup. Takhle je výsledek filmem o tom, jak by se kapela vidět chtěla a né o tom, jaká vlastně byla, protože to by mainstreamový divák nerozdýchal.(30.11.2018)

 • SNCIS
  *****

  Obsahuje spoilery: "Smísíme žánry, překročíme hranice... Budeme mluvit cizíma jazykama, když se nám zachce." Neví se, co Queen představuje, protože nepředstavuje jen jednu věc. Freddie Mercury jedna z hudebních ikon 20 století. Film ho často vykresluje jako zženštilou slečinku. Období večírku a jeho radovánek s můži, se to věnuje pouze okrajově. Díky bohu za to! Většina filmu je o úžasné hudbě... Jsou tam celé písně. Závěr: Posledních 20 minut si dopřejeme celý koncert Live at LIVE AID. Když se podíváte na ten originální koncert, a pak na ten ve filmu, tak musíte říct WOW! Rami Malek a jeho předkus prostě celej Freddie aneb házeč kufrů. Tomu se říká naprosto výborně zvládnuté řemeslo, Bryane. Rejža X-Menů dodal film, kde to vyhrává muzika na plné čáře. - 100%. P.S: Jednoznačně nejlepší životopisný film roku 2018!(7.2.2019)

 • Djoker
  ***

  Pocta legendární skupině a oslava skvělé hudby, bohužel nic víc. Ódy většiny diváků na film mě nechávají chladným. Všichni určitě vědí, že Mercury byl rocková hvězda, výstřední gay a zemřel na AIDS. Zbytek kapely to ale viděl jinak a vznikl neškodný rodinný film. Nepochopitelně se z toho navíc snaží vyjít jako Rychlé šípy. Kdo již viděl jejich životní vystoupení na Live Aid, tak v podstatě nemá důvod jít do kina. V rockovém nebi teď musí být hrozně nablito.(7.2.2019)

 • TeeAge
  *****

  | Rozpočet: 55 miliónov $ | Tržby: 667,1 miliónov $ | Pokial by som potreboval definovať, čo NIE je povrchné vykonávanie umenia, tak by som povedal: Keď SPIEVA Freddie Mercury. --- Pre mňa bol Queen vždy jednou z najlepších kapiel, a Freddie najenergetickejším spevákom pod slnkom. Dalo by sa napísať veľa o tom, prečo je tento film výborný a kde má naopak svoje nedostatky, ale čo je hlavné, je, že stavia viac, než dôstojnú pamiatku legendám, akými sú Queen. --- Výber LIVE AID koncertu ako hlavného rekonštruovaného vystúpenia bola skvelá voľba, patrí totiž jednoznačne k najlepším živým vystúpeniam, aké boli kedy zahraté a zaspievané. Ďakujem tvorcom a autorom, že sa s produkciou filmu neonáhlili, a vydali ho až teraz, keď im technika dovolila, aby výsledok dosiahol účinok, ako keby sme na tom koncerte naozaj boli. Na Queenoch som bol naživo, žial, už bez Freddieho. Dnes som mal ale pocit, že som ho naozaj zažil. A to hovorí za všetko. Dolby Atmos 41 Rulezz(29.10.2018)

 • verbal
  ****

  Hudební spolek Kvír, vedený nesmírně talentovanou sexuálně dezorientovanou princeznou s východoněmeckým pornoknírkem, byl bezesporu kreativním fenoménem homohudby osmdesátých let, který dodnes nepřestává inspirovat ani jindy striktně heterosexuální génie. Citlivý přičmoudlý pánský kolonoskoper s přezdívkou Rtuťovitý Alfréd a chrupem jako z karikatury od Vyčítala, obklopený od počátku aurou perverzní dekadence, neboť v jeho pichografii chyběla snad jen zvířátka (samozřejmě samečci), se jasně vždy jevil ideálním materiálem pro rozporuplný autobiografický film, navíc když tak dlouho s popěvkem „We’ll keep on fucking till the end“ na rtech kokotoval s operou, až si střihnul Aidu. Na ten tedy nakonec došlo a je docela škoda, že jej sebrali neseroucímu se židímu Sašovi, protože výsledkem je sterilní kýčovitá Máyová báchorka a megakorektně vyvoněná pohádka o čtyřech bezkonfliktních sluníčkářích, z nichž jeden si sem tam nechal strčit do prdele péro (samozřejmě jen v nevinných náznacích), protože byl bezskrupulózně manipulován zlým intrikánským teploušem. Prostě takový mumulendový perfektně vyhajpovaný videoklip pro hospodyňky za zenitem a obstarožní otyloně, co mají rádi píssničky, ale nechtějí o své oblíbené kapelce slyšet nic fujtajblového, z nějž dosud přežívající členové, majíc zjevně produkci pevně v rukou, vyšli jako usměvavé a pozitivní Bárbinky. Panenka s porcelánovou hlavou, něco, jako když tenkrát Hájlendr romanticky vyprcával v té lezavé kose skotské vrchoviny svou drahou, dokud mu nepošla věkem, v pauzách leštil meč, vítr mu při tom čechral enormně bujnou kštici a vzdouval kilt, chladné slunce něžně svítilo do vřesoviště a na pozadí vyl Bulsara „Who wants to live forever“. Na druhé půlce prdele je to však videoklip fantasticky udělaný, z každého detailu čiší Davčova hodinářská preciznost, výborně odsejpající, dojivý, s dokonale přetočeným koncertem s příznačným názvem Live Aids a famózně zahraný, včetně skvělého výběru všech zúčastněných držek kromě titulní postavy. Homoknír a předkus holt z přišlápnuté ropuchy s vyvalenými bulvami Merkuryho sice neudělají, ovšem pohyby, gesta, mimika i zpěv, to byl v podání toho chcípáckého Sinuheta vskutku dechberoucí herecký koncert hodný Osrala. Takže ač troubící jelen, je to jelen ztepilý, s bujným parožím a v tom kýčovitém lesním zátiší se na něj moc dobře dívá, obzvlášť na velkém plátně. Zdravím tímto svého doktora Albana, který mě na to pod pohrůžkou odpírání léčby hemoroidů přinutil jít do kina. V televizi bych to hodnocení rozhodně asi osekal.(9.11.2018)

 • - V jedné scéně Freddie (Rami Malek) telefonuje a do oka mu padne procházející zarostlý muž. Toho ztvárnil Adam Lambert, zpěvák současně působící s kapelou Queen. (Gerron)

 • - Před vystoupením na Live Aid manažer Jim Beach (Tom Hollander) zesílí zvuk. Jde o reálnou historku, kdy byl před vystoupením Queen vypnut omezovač hlasitosti. Vypnul jej ovšem James "Trip" Khalaf, zvukový inženýr, který s Queen spolupracoval již od 70. let. (Mr.Hawkeye)

 • - Spoiler: Pro potřeby filmu bylo změněno Mercuryho (Rami Malek) seznámení s Mayem (Gwilym Lee) a Taylorem (Ben Hardy). Film ukazuje, že se tito tři potkali shodou okolností právě ve chvíli, kdy hudební skupinu Smile opouštěl její zpěvák Tim Staffell (Jack Roth). Freddie pak dostane jeho místo, když udělá na místě dojem přezpíváním písně „Doing Alright“. Ve skutečnosti se ale všichni zúčastnění znali již z dřívějška a Mercury se snažil dostat do skupiny už nějaký čas, než se mu to po Staffelově odchodu konečně povedlo. Fikcí je také, že se Freddie té samé noci poprvé setkal se svou budoucí přítelkyní Mary Austin (Lucy Boynton), tu totiž poprvé potkal v hotelu, kde Mary pracovala jako recepční. [Zdroj: filmozrouti.cz] (CrypzzXD)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace