poster

Vymítač ďábla

 • Česko

  Exorcista

 • Česko

  Vymítání ďábla

 • USA

  The Exorcist

 • Slovensko

  Vyháňač diabla

 • Slovensko

  Exorcista

Horor

USA, 1973, 122 min (Director's cut: 132 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Melies
  *****

  9 / 10 Absolútne pohlcujúci film, ktorý som ako malé decko, tráviace vo videopožičovni viac ako polovicu voľného času, dlho oblúkom obchádzal. A urobil som dobre - neviem si predstaviť, čo by Exorcista spravil s psychikou desaťročného chlapca. Teda viem, ale radšej na to nemyslím... Kúzlo, alebo skôr kliatba, tohto snímku totiž nespočíva ani tak v jeho naturalistickom vyobrazení toho, čo sa na plátne deje, ale hlavne vo fakte, že celá tá hrôza sa stala jednej obyčajnej rodine, ktorá si to neprivodila preto, že by sa trmádzgala niekde do Egypta a babrala sa tam v starodávnych hrobkách, ale preto, že mala jednoducho smolu - a kto nám zaručí, že rovnako nedopadneme aj my?(19.11.2005)

 • 2Pac
  ****

  Vyhanaca som videl az po mnozstve filmov, ktore z Exorcistu cerpaju, alebo ho paroduju. Mozno kvoli tomu som sa pri sledovani niektorych scen nedokazal ubranit usmevu. Islo najma o sceny s cikanim a vracanim a v ulohe Merrina mi jednoznacne chybal L. Nielson :). Celkovo sa vsak jedna o jednoznacne podareny film s mnozstvom napatych momentov, pri ktorych mi behal mraz po chrbte...(3.7.2004)

 • Hunt
  *

  HUDBA: Krzysztof Penderecki; Tak jako se mi velmi líbil Přichází satan, tak se mi velmi nelíbil Vymítač. Zprvu jsem si říkal, že dám alespoň dvě-tři hvězdičky, ale když jsem film dokoukal, tak jsem si říkal proč vlastně, vždyť film se mi vůbec nelíbil. Nudný, nezajímavý a (milovníci tohoto kultovního díla mi prominou) pitomý. Snad jediné co se mi líbilo, je ústřední hudební motiv. Když vidím ostatní hodnocení a oscarové nominace je mi až stydno, ale nemůžu si pomoc.(17.6.2006)

 • sud
  ****

  Klasický a právem legendární horor. V době natočení vyvolal silné rozhořčení mezi kritikou i diváky, díky nechutným a tvrdým scénám. A přátelé, ty scény jsou účinné i dnes. Začátek sice vypadá úplně jinak, než z hororového filmu a horor jako takový nastupuje až zhruba v polovině filmu. Ale ten začátek je takový rozjezd a rozdýchávání na zbytek filmu. William Friedkin ho natočil jako svůj druhý a vlastně svůj poslední velký film. Ellen Burstyn výtečně zahrála vyděšenou matku, démonický Max Von Sydow zkušeného vymítače a Jason Miller excelentně ztvárnil otce Karase, tvrdého muže, který asistuje při vymítání. "Vymítač ďábla" je nezapomenutelný film, stejně tak i finální záběr na venkovní schodiště, záběr legendární a tolik napodobovaný.(19.8.2006)

 • cheyene
  ****

  V 70. letech musel Vymítač ďábla opravdu šokovat a být přelomovým hororem. Na dnešní poměry a měřítka již zdaleka není tak děsivý a strašidelný, tudíž v tomto ohledu ztratil své veliké kouzlo, avšak preciznost v jeho ztvárnění mu stále upřít nelze a z tohoto hlediska natrhává zadky i řadě novým, děsivějším hororům. Pochválit musím nejen herecké výkony, ale také prostředí, propojení příběhů postav a hudbu, jež mi místy velmi připomínala Mika Oldfielda. Na plný počet to nevidím, avšak na sympatické 4 hvězdičky určitě ano.(16.9.2016)

 • - Linda Blair byla vybrána z 500 adeptek na roli díky podobnosti s Ellen Burstyn. (M.B)

 • - Jméno Regan se v souvislosti s nehodnou dcerou neobjevuje poprvé. Stejně byla oslovována i druhorozená dcera v Shakespearově hře "Král Lear". (Marla Singer)

 • - V prodloužené verzi filmu ve scéně, kde zdrcený Damien Karras popíjí ve svém pokoji, ho navštíví jeho přítel Joseph Dyer. Po krátkém konejšení ho ukládá do postele a z ruky mu bere nedokouřenou cigaretu. V dalším záběru v čase 46:08, kdy Damien Karras leží v posteli a tiskne ruku Josephu Dyerovi, Damien cigaretu v pravé ruce stále má. (mr.rubik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace