poster

Favoritka

 • Velká Británie

  The Favourite

 • USA

  The Favourite

 • Slovensko

  Favoritka

 • Austrálie

  The Favourite

 • Nový Zéland

  The Favourite

Drama / Komedie / Historický / Životopisný

Irsko / Velká Británie / USA, 2018, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • rikitiki
  **

  Jedovatá Popelka soupeří s krutě manipulativní Nevlastní sestrou o přízeň nešťastné Zlé královny. Pro mě to byla nuda k uzoufání. _____ Postavy nejsou životné, jsou to jen karikatury a neodehrává se mezi nimi nic jiného než intrikaření. Nemají žádný jiný rozměr, jen soupeření o postavení. Jedině u královny jsou naznačené i jiné pohnutky a povahové rysy, ale dvě zápolící favoritky se umanutě soustředí jen na vzájemné ničení a ponižování s cílem vydrápat se/udržet se na vrcholu. Tím pádem jsou vzájemně zaměnitelné a mě jejich přímočarý boj ničím nezaujal. To vše podpořené znervózňujcí zcizující hudbou. _____ Celé mi to připadalo jako cvičení s kamerou na téma škodolibé karikatury v historických kostýmech. SHRNUTÍ: Vítězství v tomhle souboji nemůže být jiné než trpké. A žel i nezajímavé.(30.1.2019)

 • Martin741
  ***

  Zabití posvatnej divej svine ... ne pardon, Zabiti posvatneho medveda .. vlka, kamzika ... to je jedno bolo na urovni, tu sa mi zda ze sa Jorgos Lanthimos zase hra na artovych reziserskych velikanov ako Antonioni, Bergman alebo Kurosawa. A nema na nich. Prilis poznat lacne kulisy, v ktorych sa odohravaju casto nudne a hodne plane dialogy. Ta vojna o spanielske dedicstvo 1700 - 1714 bola spomenuta len slovne - a to som tvorcom ani neveril ze prebieha. Emma Kamen /Birdman/ bola ako jedina na urovni, a ten Nicholas Hoult si myslim ze ani nevie hrat, taka to bola bieda pozerat sa nan. Asi ako keby povedzme DeFunes sa snazil dostat sa do filmu The Godfather od Coppolu. Nefungovali ani tie intrigy a ta zaodeta nadhera 18. storocia : 52 %(29.1.2019)

 • Pavlínka9
  ****

  Wau. Myslím si, že ten film rozdělí diváky na dvě strany - jedni, kteří řeknou, že to není nějak opulentní a je to vlastně i nuda a druzí, kteří uvidí, že si ten film na nic nehraje. Já patří do té druhé skupiny a jsem nadšená. Film krásně využívá nádherných exteriérů i interiérů, které za mě zabraly veškerou pozornost a je tak skvělé vidět na velikém plátně atmosféru tehdejší doby (tuna svíček, hnus, špínu, sex, lži a opulentní oslavy), ale s jakou syrovostí a jednoduchostí...To se mi na tom moc líbilo, že ten film měl takový jiný pohled. Kamera, která byla většinu času zabírána zespoda - tak to jsem dlouho nezažila, situace, které mohli mnohdy diváky přivést k údivu, ale právě, že se ten film toho nebál - za to se mi moc líbil. Je tam za mě skvělý příběh, úžasné herecké výkony, kdy to tedy ženy ovládly a jsem neskutečně ráda, že tento film ovládl Oscary. Jsem zvědavá jak to dopadne, ale za mě aspoň Výpravu a Kostýmy, protože to byl zážitek. Překvapení pro mě v podobě Nicholase Houlta ;)(3.2.2019)

 • vyfuk
  ***

  Favoritka nebude stejný případ svého názvu pro mě. Film jasně vypráví příběh, který jednoznačně ukazuje pozici Lanthimose na filmařském trhu a byznysu jako novou režisérskou hvězdu. Je to silně suchá záležitost hodná festivalů a nebo ocenění. Nicméně ta suchost se mi hodí jak kdy. A sedne mi jak kdy. Příběhově jasně ukazuje lidské rysy, kterou jsou přeneseny do historie a končí neštastným happy endingem. Člověk se bude divit.(14.2.2019)

 • pepo
  *****

  Lanthimosovi to v "mainstreame" svedci. Forma tu totalne prebila obsah, ale komu by to vadilo pri filme tak uzasne nasnimanom, zostrihanom, ozvucenom a zahranaom? Realizacne skvostne osetrena komorna zalezitost o velmi smutnych ale zaroven velmi vtipnych veciach. Ak to v lubovolnej kategorii siahne na Oscary, bude to cena zasluzena. 9/10(17.2.2019)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace