poster

Overlord

 • Austrálie

  Overlord

 • Nový Zéland

  Overlord

 • Velká Británie

  Overlord

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller / Válečný

USA, 2018, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • S.U.E.S.
  ****

  Pro mě se jedná téměř o perfektní filmové zpracování Wolfensteinu s říznou akcí, skvělým čvachtavým gore a super atmosférou krásně kombinující žánry Akční/Horor/Válečný. Jediné, co tomu nějak z mého pohledu výrazněji chybí k absolutnímu hodnocení je větší důraz a přítomnost "nadpřirozena" ve filmu a fakt, že ta nejlepší a největší řežba začne až prakticky 20 minut před koncem. To ovšem neznamená, že by zbylá stopáž byla o ničem neboť i tam se najdou klasické "vypjaté a napínavé" situace samozřejmě typické pro tento žánr. A hlavně, všem hlavním postavám budete fandit až do samotného konce jelikož se opravdu podařilo dát do kupy sympatickou skupinku. A tak to má ve správném "americkém béčku" být. Ostatní, kteří čekají něco sofistikovanějšího či originálnějšího, budou proto patrně notně zklamáni. 4,5* PS. Nevím jak to bylo v zákulisí doopravdy, ale opravdu by mě zajímalo, co by v Overlordovi bylo navíc, aby se nějakým způsobem logicky propojil s Cloverfieldem. Ale možná je lepší, že máme "jenom" takovouto samostatnou jednohubku.(10.2.2019)

 • jhr
  ***

  Je to hodně akční a nečekaně brutální. Většina hrdinů je v pohodě až na toho hlavního. Boyce je neskutečně otravný už tím, že jen plní povinnou kvótu mít ve filmu alespoň jednoho zástupce menšin a k tomu všemu musí nestále moralizovat. Problém je, že ve čtyřicátých letech v USA a tedy i v americké armádě vládla přísná segregace a tak je jeho přítomnost dost rušivá. Podobná politická korektnost se do podobně ujetého filmu plného krvavého násilí, šílených vědců a zombie nacků ani trochu nehodí a působí dost rušivě. Všechno ostatní je naopak dokonale vyhrocené a tedy neskutečně zábavné.(7.2.2019)

 • lioncel
  ****

  Úvod jedna velká ´barevná´ tragikomedie. Postavy trapně neoriginální /samé klišé - prostě hrůza. Nevzdal jsem to jen kvůli očekávání, jestli to bude i dál tak trapný a ubohý. .. Dobrý vydržet (!). Přišlo výrazné zlepšení .. Dokonce, najednou jsem si připadal, že sedím opět u svého PC a pařím starou známou a oblíbenou hru ... Vyklubala se z toho nakonec zajímavá jízda /docela dobrá podívaná.(11.2.2019)

 • Deyw
  ****

  videl jsem jen prvnich 10min a ta scena vtom letadle nema obdobu..jak to borce vymrstilo ke stropu a zacali znej litat sracky vsude kolem..ozvuceny je to jak prase a gore libove..uz se tesim na vecer! Tak videno..je to spis na silny 3* ale dam tomu 4 budu hodny..je to dobry, slape to a lita to tam jako svine..netreba rozepisovat - zase zde plati ze uvodni scena nasadi latku moc vysoko a film se ji pak snazi dohnat, ale marne..par pokusu bylo a gore dela radost, ale zacatek je proste top. natoceny je to jako svine a proste jak psal kolega - Krvavé a zábavné.(4.2.2019)

 • Hollohlaway
  ***

  Tohle má s béčkem jen málo společného. Za prvé je to solidně nasnímaná a nastříhaná práce, triky nejsou vůbec zlé a herci jsou fajn. Bohužel tomu ale také chybí právě trocha nadhledu, humoru a takové té správné šílenosti. Ale ač je příšer spíš míň tak to zase tolik nevadí, jako akční věc to celkem obstojí a určitě stojí za vidění.(6.2.2019)

 • - Film byl dokončen ještě předtím, než oficiálně vyšel jeho předchůdce The Cloverfield Paradox (2018). (S.U.E.S.)

 • - Písnička, která hraje na konci filmu, je „Bridging The Gap“ od Nas. (Bioscop)

 • - Producent J.J. Abrams na CinemaConu 2018 oznámil, že Overlord navzdory dřívějším spekulacím nebude patřit do Cloverfield univerza. (NiWi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace