poster

Spider-Man: Paralelní světy

 • USA

  Spider-Man: Into the Spider-Verse

 • Slovensko

  Spider-Man: Paralelné svety

 • Nový Zéland

  Spider-Man: Into the Spider-Verse

 • Velká Británie

  Spider-Man: Into the Spider-Verse

 • Austrálie

  Spider-Man: Into the Spider-Verse

 • Kanada

  Spider-Man: Into the Spider-Verse

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2018, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • angloumene
  *****

  Trochu mě mrzí, že jsem Paralelní světy nestihla ještě v roce 2018, protože bych mohla s radostí konstatovat, že se jedná o jednoznačně nejlepší mainstreamový snímek. Pro letošek mám tedy laťku nastavenou pořádně vysoko. Co je ale vlastně to, čím se Spider-Man vymyká? V prvé řadě šíří osloveného publika. Mezi hlavní postavy patří dorůstající (skoro) puberťák, zkrachovalý čtyřicátník a sebejistá, i když osamělá teen bojovnice. Noirový nazzi ničitel, spider vepř a anime robot z budoucnosti jsou skvělé třešničky na dortu. I když anime robot si asi taky najde poměrně dlouhou řadu příznivců... Jenže ani oslovené publikum vlastně není to nejlepší. To co film táhne vysoko nad průměr, je pořádná dávka chytrého, hravého humoru, vybroušená psychologie postav a hlavně chytlavě podaná zpráva o tom, že přece každý z nás může být hrdina. A o tom přece komiks je.(3.1.2019)

 • Darneth
  *****

  Splněný sen každého, kdo byť jen trochu miluje komiksy, Spideyho a grafiku. Z uměleckého hlediska je novátorské pojetí prvotřídní a spolu s kreativním propojením celého universa nastavuje pro další hrdinné adaptace laťku vážně vysoko. Vylevelovaná pavoučí skákačka, která dokázala znovu lapit moje <3 a kriticky užvatlanej mozek do svých sítí. Hlavou mi lítaly obrazy, kdy jsme jako pubertální děcka čmárali neustále nějaký graffiti a s intrem jsme se každý vypořádával jaksi ehm po svém :D Díky za tu čirou radost! Nejzářivější pocta Stanovi ve vší parádě.(12.1.2019)

 • TominoLa
  ****

  Nejsem už moc velký fanoušek Avengers a vlastně i většina comicsů už mě poslední dobou nudí. Tohle, ale příjemně překvapilo. Slušný příběh a je neskutečné jak skvěle zvládli tolik postav. Toho jsem se docela obával. Černý Spider-Man a ještě není jediný ... dost záporných postav a přesto to skvěle šlape. Rozhodně je Miles lepší než jeho dva poslední kolegové. Zda bude dvojka tak se budu rozhodně více těšit než na tenhle. Kdo má rád comics tak by neměl vynechat. Takhle nějak by to mělo vypadat. Opět nechyběl Stan Lee. :) Jediné co mi kazilo dojem byl český dabing. Po druhé už jedině originál.(6.12.2018)

 • choze
  ****

  Lord s Millerem si připisují další velezábavnou pecku. Vizuálně nejnabouchanější film minimálně roku, který v divokém tempu vypráví neméně divoký příběh, spojující origin s týmovkou s paralelními verzemi hrdiny, kdy je původní Spider-man/Peter Parker za zahořklého losera a neochotného mentora a na návštěvu zaskočí i Spider-prase. Hlavně ve finále je to neskutečně zběsilé, epické a ultrakomiksové a celkově pak milé, vtipné a nápadité. Hrané komiksárny jen tiše závidí.(7.1.2019)

 • Hrabka
  ***

  Pro děcka a geeky zřejmě nemalá pecka, pro ostatní film, který se dá se skřípěním zubů zkousknout. Především první polovina je relativně v pohodě, druhá polovina už je taková ta šílenost, co se dá přečkat jen s notnou dávkou trpělivosti. Nezatracoval bych to úplně, ale pokud Spidermana, tak raději toho "klasického" od Raimiho. 55%(8.1.2019)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace