poster

Paříž 15:17

  • USA

    The 15:17 to Paris

  • Slovensko

    15:17 Paríž

  • Kanada

    The 15:17 to Paris

  • Nový Zéland

    The 15:17 to Paris

  • Austrálie

    The 15:17 to Paris

  • Velká Británie

    The 15:17 to Paris

Drama / Životopisný

USA, 2018, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
  • jakeer
    ****

    Clint Eastwood je môj najobľúbenejší režisér a je úctyhodné, že vo svojom veku točí stále nové veci. No dosť ma štvalo, ako sa v ostatných rokoch začal sústreďovať len na patriotické chujoviny ako Americká sniper či Sully. S podobným očakávaním som išiel do kina aj teraz a musím povedať, že to bolo v mnohom odlišné. Stále tam síce bolo dosť patriotizmu, ale už bez zbytočného pátosu. Clint to poňal ako civilný životný príbeh troch ľudí, ktorým sa prihodila taká situácia, pri ktorej zachránili vlak pred teroristom. Podobne ako pri Sniperovi či Sullym potreboval Clint vyzdvihnúť neobyčajných z obyčajných ľudí, ktorých príbeh by mal poznať každý. No v tomto prípade mal človek pocit reality.(9.2.2018)

  • bobstock
    ****

    Opět se Clint Eastwood zaměřil na hrdinský čin, tentokrát party tří kamarádů z dětství z nichž dva měli zájem být v armádě a z nichž jeden měl zřejmě odmala vytříbený smysl pro pomoc. Po příjemném tripu skrz Evropu přichází zvláštní stav střetu charakteru, který jakoby se pro nic jiného nenarodil s osobou, která se rozhodla už jen ubližovat. Celým tímto kouskem rezonuje jakýsi nevyhnutelný osud, ať se jedná o určitou cestu životem, vlakem 15:17 do Paříže, či nevystřelenou kulkou z kalašnikova, se skutečně použitými postavami tehdejší události. Já si říkal proč mi ti herci připadají tak zvláštně přímočaří bez nějakého kudrlinkového vystupování. Když se na scéně objevil skutečný François Hollande, došlo to nakonec i mému vedení. Někomu se tento rekonstrukční styl, jak tomu nejeden říká, nelíbí, já ho i přes jednoduší podání přijal spolu s neochvějnou vůlí samotného Spencera Stoneho. 75%(18.5.2018)

  • castor
    ***

    Na zdi má plakát z Kubrickovy Olověné vesty, vedle v baráku nejlepšího kámoše a ve škole tak trochu problémy s ředitelem. Spencer je obyčejný kluk s obyčejnými trablemi dospívání. I když slova jako selhání, průměr nebo zklamání slýchává docela často. Hledání místa v životě ho čeká stejně jako kamarády Aleka a Anthonyho. Nakonec se najde v armádě a společně se svými přáteli zmaří pokus o teroristický útok marockého sympatizanta Islámského státu, kterému v rychlovlaku jedoucím z Amsterdamu do Paříže selhala automatická zbraň, takže tři stovky nábojů zůstaly jen v batohu. Legendární Clint Eastwood znovu zvolil skutečnou událost, jenže tentokrát na to jde velmi unyle a až televizně (dokonce jeho dvorní kameraman Tom Stern obrazově nijak zvlášť nepotěší), bez velkých jmen (a s experimentem v podobě skutečné trojice hrdinů) se pokouší o civilní podání, absentují tu dramatické scény (pochopitelně vyjma té stěžejní), klukovská léta vůbec nevtáhnou, přesto je ve výsledku vlastně docela odvážný. Protože se vydává cestou, kterou bychom od něj asi úplně nečekali. Ano, Clint se pokusil dostat svým hrdinům víc pod kůži a nejen je letmo načtrtnout, přesto to úplně nevychází. Nijak jsem se o trio nebál, nijak mi nepřirostlo k srdci. Příliš výsledku nepomáhají ani dialogy, které místy hodně tahají za uši. Docela škoda. Hůl nad Clintem ovšem rozhodně nelámu.(17.5.2018)

  • Anderton
    ***

    Eastwood nakrútil niečo úplne, ale úplne iné, ako všetci očakávali. Trailery navnadzovali na napínavú akčnú hru vo vlaku, pričom tejto pasáži sa venuje až samotný záver filmu. Blyskalov scenár totiž akoby neobsahoval druhé dejstvo, pokiaľ teda berieme 15:17 ako film o prepadnutí vlaku. Celých nejakých 75 minút je potom iba dlhá expozícia. Eastwoodovi sa ale podarilo zobraziť život súčasných dvadsiatnikov presne tak, ako ho žijú. Hlavne rýchlo, s nakúpenými letenkami do každého kútu sveta a s občasným balením cudziniek na žiadosť o fotku s panorámou Benátok. Režisérovi tak išlo najmä o civilizmus a oddramatizovanie, aby sa čo najviac priblížil realite. Jej súčasťou sú aj teroristické útoky, ktoré na nás čakajú za každým rohom. Takže očakávam veľmi odlišné hodnotenia, od odpadu po plný počet. A vážne to nie je Muž vo vlaku 2, treba sa na to pripraviť.(8.2.2018)

  • LexBarker
    ***

    Je otázkou, zda-li by pomohlo, kdyby Clint obsadil film skutečnými herci. Příběh sám o sobě neunese delší stopáž než nějakých 20 - 30 minut, raději bych se na něj díval v rámci nějakého povídkového filmu o terorismu, ale Clint je natolik zručný režisér, že si s tím poradil celkem dobře. Z minima vykřesal maximum, což na tři hvězdy stačí... Co se týká IQ hlavních hrdinů, beru to tak, že člověk nemusí být zrovna génius, nebo být v životě extra úspěšný, aby dokázal čelit násilí, aby prokázal statečnost, která tak často chybí třeba právě těm intoušům, co vše pak s křížkem po funuse kritizují.(19.5.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace