Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Brtniik
  ***

  Je vidět, že pan Hanzlík načerpal mnoho životních zkušeností i hlášek. Pravda, film občas sklouzává do babovřeštích kolejí, ale holt nebýt toho, odpadla by velká část divactva a kdo má nyní sílu natočit výhradně umělecký film?! Na druhou stranu, hlavní mesidž je jasná - žena, kterou si chlap nevšímá, natož ji ze života dělá peklo přesto, že ho obskakuje, snadno podlehne někomu, kdo jí dá pocítit, že má nějakou cenu. Naštěstí ono vzplanutí bylo dost akademické. Za další nám bylo připomenuto, že i Ukrajinci jsou lidé a nakonec, že i těm podnikatelům vlastně není co závidět... Nevím, zda scénarista a zároveň hlavní postava má možnost režizérovi kecat do obsazení, ale asi ano, jelikož je vidět, že herci mají vyvinuté sociální cítění a koukají nechat vydělat i kolegům. Myslím na pí. Bouškovou, Klukovou a Kostkovou. Tři cyklo-kámošky na dovolené byly báječné. Škoda, že Lucie Vondráčková musela hrát takovou mrchu, jinak jí to dost slušelo. Bylo dost maso obsadit ji do role baby, které se hroutí vztah... --- Na scénáristickou prvotinu to myslím nebylo vůbec špatné a neviděl bych to zas až tak děsné, jak se zde píše, ale abych vše zcela pochopil a vychutnal všechny nuance, chtělo by to vidět ještě jednou. Každopádně na letňák - prima film.(18.2.2019)

 • Fary
  ***

  Má to své kouzlo, ale člověk se neubrání tomu, srovnávat to s Létem s kovbojem (už jenom tím, že je tam taky nedoceněná holka a idol, který ji vytrhne z běžného života). Film jako takový je fajn a tak jak Hanzlík s Adamcem chtěli "zahřeje na duši", ale nějak mu něco chybí k tomu, aby zaujal a zůstal v paměti. Působí to spíš v některých místech trochu jako Troškovy Babovřesky.(14.2.2019)

 • Rohy212
  *

  Hanzlík na bílém koni zachraňuje smutné ženy nad hrobem (čti ani ne 50letou babičku Antalovou), cituje básně a z veterána mu jdou bubliny (není eufemismus). Šťastné manželství neexistuje, ale radši se utrápit, než se nechat rozvést. Hvězdička za scénu, kde podnapilý (a často i polonahý) lid jede na kolotoči, hasiči na ně stříkají vodu a z repráků duní Když se u nás chlapi poperou, což by lépe nezrežíroval ani Gaspar Noé.(14.2.2019)

 • Hirogen
  *

  Takže si to shrneme: Hanzlíka už nikdo před kameru nechce, tak si napsal scénář sám. Protože už je senilní, tak nedokázal vymyslet jedinou scénu z vlastní hlavy a vykradl scénky z českých filmů za posledních 60 let. Protože mu tu slátaninu nechtěl nikdo natočit, domluvil se s kamarádem Adamcem, který neumí točit a vytvořit jakoukoli atmosféru, a který tam dotáhl celou sestavu z Pojišťovny Štěstí. Vzniklo tohle. 1* jenom za to, že se Antalová nevyspala s Hanzlíkem a s Barešem dali rodinu zpět dohromady. Jejda, nevyzradil jsem poentu? Nevyzradil, žádná tam ani není. Jinak Babovřesky považuji za úplnou kravinu, ale proti tomuhle si zaslouží Oscara.(16.2.2019)

 • Slepejsek
  **

  Vzhledem k tomu, že je únor, mám pocit, že je tu nový filmový termínus technikus - letní komedie = trochu povědomá (přijela pouť), trochu jako ze života (Bareš v dílně či hospodě), trochu blbá (když Artur promluví anebo sledujete rodinné účtování zámecké honorace). Trochu se zasmějete, trochu pousmějete, trochu poučíte (česky ala Hollywood). Hlavně nezapomeňte vypnout mozek a ono to příjemně prošumí kolem a nic to nezanechá...(18.2.2019)

 • - Natáčelo se 18 dní v obci Zduchovice u Kamýku nad Vltavou. [Zdroj: iDnes.cz] (rakovnik)

 • - Jiří Menzel byl zvažován ne režisérský post, ale ze zdravotních důvodú z toho sešlo. (Bioscop)

 • - Scenárista filmu Jaromír Hanzlík (Artur) původně o obsazení měl jinou představu, ale musel přistoupit na mladší herce Alenu Antalovou (Anna) a Igora Bareše. Ti ho nakonec podle jeho názoru přehráli a herecky upozadili, nicméně jejich obsazení nelitoval. (JoranProvenzano)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace