poster

Úniková hra

 • USA

  Escape Room

 • USA

  The Maze

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Escape Room

 • Velká Británie

  Escape Room

 • Austrálie

  Escape Room

 • Kanada

  Escape Room

Drama / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2019, 100 min

Režie:

Adam Robitel

Kamera:

Marc Spicer

Producenti:

Ori Marmur, Neal H. Moritz

Střih:

Steve Mirkovich

Scénografie:

Edward Thomas

Kostýmy:

Reza Levy
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Nach
  ***

  Strašně moc se to snaží být nové Saw, ale bohužel jím není. To ale neznamená, že jde o špatný film. Vlastně byla radost sledovat veškeré ty nápady na místnosti, pasti a nápovědy, které tu tvůrci připravili. Co level, to lahoda každého milovníka těchto her. A ti co je zas tolik nemusí, si museli užívat alespoň ten vizuál. Jenže film nemá hezky jen vypadat, má mít i zajímavý děj a charaktery. Což děj je zde prostý... přežít. Ale ty charaktery se nějak moc nedařilo prodat. Vlastně mi bylo naprosto ukradené, kdo co je a jakou má roli. Postavy mi prostě nesedly a nedokázal jsem se s jejich osudem sžít. PG12 navíc nedovoluje zobrazovat určité scény, takže můžete být v klidu, Saw zde ani po této stránce není překonáno. Poslední negací je zde hlavní záporák, který je nudný, vlastně charakterově vůbec nijaký a dozvíme se o něm, že je evidentně bohatý a ví o obětech maximum. To je vše a finální pointa mě i díky tomu nechala emočně vyprázdněným. Jak tedy celek ohodnotit? Inu dávám tři hvězdy, protože nešlo o tak velký průser, jaký jsem čekal. Přesto ale je tu co zlepšovat. 65%(8.2.2019)

 • miguel_111
  ****

  Celkom pozerateľný mix SAW a Kocka. Herci sympatický takže s nimi človek celkom sympatizuje. Vizuálne v pohode a je vidno rozpočet a celkovo pasce a miestnosti s pascami vynikajúce zvládnuté. Hudba dobrá a človeka vtiahne do deja. Stále sa niečo deje takže sa človek vôbec nenudí. Pointa v pohode. Návštevu kina určite neľutujem. Pre mňa 70%.(12.1.2019)

 • elanius
  ***

  (7/2019) Námet ala Kocka alebo Saw. Škoda trošku vágnejších charakterov a nie úplne stopercentných pascí. Priemerný filmík pre fanúšikov žánru dalo by sa povedať. Ovšem dobré promo pritiahlo skoro plné kino, čo som nečakal. Zároveň musím takto virtuálne pochváliť chalanov z Questerlandu. Niektoré miestnosti majú premakanejšie ako v tomto filme :) (6/10)(4.2.2019)

 • dubinak
  ****

  Divím se teda hodně, ale po nešťastném Insidious si pro nás Robitel připravil nevšední zážitek, který umí hlavně zaujmout, napnout diváka jako strunu a pak ho vystřelit jako z praku. Nápad sice není kdovíjak osvěžující, ale co je osvěžující je jeho nové zpracování, který nelze zařadit do žánru horor, ale mezi velmi napínavé mysteriózní thrillery. Celou stopáž jsem byla jako na trní a dlouho jsem nebyla u filmu v kině tak napnutá. Pořád se tu něco děje a akce vůbec neutichá. Rozjezd je navíc hned odbitý a za pár minut už jsme v únikovce. Oceňuji hlavně nápaditost, originálnost a bezmocnost, která stříká ze scénáře na všechny strany. Závěr mi pak lehce připomněl film Belko Experiment a je to asi nejslabší část tohoto snímku. Druhému dílu se ale bránit nebudu. Pokud si to udrží minimálně stejnou kvalitu, máme se na co těšit.(12.2.2019)

 • 666Carnage
  ****

  Úniková hra není žádným dalším hororem, který by následoval série jako je kostka nebo saw, Ale musí se nechat, že je to velice promyšlený thriller s dobře provedenými místnostmi z kterých má hráč utéct. Ano je to film kde herecké výkony nestojí za nic a zápletka je jednoduchá ale kouká se na to dobře a svižné tempo tomu taky přidá. Vlastně po prvních 20 minutách se hra rozjede a jede až do konce. Nic převratného se nekoná ale to neznamená, že se u toho nedá pobavit a film obsahuje lekačky, které vlastně nejsou ani strašidelné ale leknete se a zároveň zasmějete, že jste se lekli zrovna u tohohle. Finále jasně odkazuje na další díl, tak uvidíme jak se s tím poperou. 65%(2.2.2019)

 • - Natáčení skončilo v lednu 2018, natáčelo se v Jižní Africe. (Varan)

 • - Premiéra filmu byla v Polsku odložena, když v zábavním centru pro únikové hry zahynulo pět patnáctiletých dívek. (Bioscop)

 • - V květnu 2018 bylo oznámeno, že film má mít premiéru na konci listopadu 2018. V červnu 2018 byla premiéra přesunuta na 1. 2. 2019 a nakonec měl film premiéru 4. 1. 2019. (Varan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace