poster

Potomek

 • USA

  The Prodigy

 • USA

  Descendant

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Potomok

 • Velká Británie

  The Prodigy

Horor / Thriller

USA / Hong Kong, 2019, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Yoshitsune
  ****

  Tenhle film, patří určitě mezi netypické horory, i když označovat tenhle film, za horor, je možná taky mimo. Na jednu stranu, filmu určitě prospělo to, že neměl masivní reklamu, o to víc sem si film užil. Film je hlavně hodně psychologický, a nebýt toho posednutí/reinkarnace, tak by to byl spíš thriller, s dusnou atmosférou, o tom že v synovi žije někdo další a ten někdo, neni tak úplně normální. A na můj vkus, filmu nejvíc škodí, lekačky které sou tady úplně, zbytečné a podráží filmu nohy. Jelikož stupňující se agresivita synka a bezradnost rodičů, je výborně ztvárněna, a po psychologické stránce, je to také dobře napsáno. Je vidět, že scénář napsal někdo,kdo se psychologii, rozdvojenou osobností a reinkarnací nějaký čas zabýval. Tenhle film, neni pro každého, je v mnoha ohledech složitější, než se může zprvu zdát, ale když si odmyslíte, že to má být horor, ale budete to brát, jako psychologický thriller, tak se vám film bude líbit.(15.2.2019)

 • J*A*S*M
  ***

  Potomek působil v konkurenci jiných hororů, které se letos chystají na plátna kin, úplně neviditelně. Jako takový ten typ projektu, kterému by to víc slušelo na VOD sítích. Tam by jej bylo možno považovat za příjemné překvápko. Je to totiž po všech stránkách neurážející film. Hezky natočený, solidně zahraný. A obsahuje minimálně dva creepy / lekačkové momenty, u kterých mi nepříjemně zatrnulo. Celkově je ale příliš málo výrazný, aby právě v kinech nějakou větší pozornost vzbudil. Zásadním problémem pak pro mě byla ohromná předvídatelnost veškerého dění, kdy hned jakmile se objasní, o co jde, je jasné, k čemu to směřuje.(13.2.2019)

 • silentname
  ****

  "The Prodigy" je v jadre dobrým filmom, no mám pocit, že som videl projekty, ktoré boli spracované o niečo lepšie. Z hlavy mi hneď napadol "Orphan" z roku 2009. Tento film na mňa pôsobí, ako keby sme spojili spomínaného "Orphana" a dali do toho niečo z filmu "The Ring Two". Ale nechcem tým tvrdiť, že je to urobené zle. Myslím si, že film má dostatok atmosféry, dobré nápady a vie ich celkom využiť. V hlavnej role je tu Jackson Robert Scott a musím povedať, že nepodáva najhorší výkon. Viem si predstaviť lepší detský výkon, ale funguje to dobre. Čo sa hereckých výkonov všeobecne týka, tak sú podľa mňa v pohode. Nikto nie je zlý, no nikto tu nie je taký, koho by som musel vysoko pochváliť. Od Taylor Schilling som čakal oveľa viac. Rozhodne neponúkla všetko, čo do toho mohla dať a je tu dokopy jediná momentka, kde bola podľa mňa fakt skvelá a to je pri konci. Inak je to proste fungujúce. Ako všetko v tomto filme. Funguje to. Atmosféra je dobrá, príbeh dobrý, herecké výkony dobré, réžia schopná. No nič vo filme podľa mňa nijakým spôsobom nevyniká. Lenže to nie je jediné čo mi to trošku vadí. Záver filmu je pre mňa trošku nezaslúžený. Kým vo vyššie spomenutom filme "Orphan" pôsobí zaver vynikajúco, tak tento akosi pre mňa úplne nefunguje. Nemyslím si, že to čo urobí je podvod, ale určite to nepôsobí úplne zaslúžene a fungujúco. Ani nie kvôli zvratu filmu, ako skôr kvôli tomu, čo po ňom nasleduje. Nepíšem spoilery pre tých, čo chcú vidieť film, takže prídete na to sami, keď to uvidíte. Okrem toho je tu scénka v aute, kde neviem ako sa doň dostali záhradné nožnice. Proste z ničoho nič. Kdesi vnútri tam je skvelý film, ktorý však bojuje s problémami, ktoré ma z neho vyťahovali von. Napriek tomu si myslím, že za pozornosť stojí. Choďte do kina a pozrite sa naň. Myslím si, že budete spokojní. Hodnotenie: B(8.2.2019)

 • Karp
  ***

  Utěšený film, u kterého mě zamrzel jen otevřený konec. Nelze očekávat nadprůměrný zážitek ani obyčejný vyloženě tuctový film, své kouzlo má. Solidní, to je asi dobré hodnocení. A Jackson Robert Scott je v roli hodného zlobivého chlapečka výborný. Je snad jen škoda trochu tupého a z poloviny dokonce nesmyslného chování rodičů. Také zkratky ve scénáři či střih občasně působí příliš velké skoky ve vyprávění, ale ve výsledku nejsou na škodu a Potomek si drží solidní spád.(10.2.2019)

 • Asia_Power
  *****

  Jestli někdy přivedu na svět potomka a on se na mě podívá jedním okem modrým a druhým hnědým tak s ním hned na sále třísknu o podlahu (a svedu to na poporodní depresi) nebo ho hned šoupnu do baby boxu páč o žádnou reinkasranci fuckt nestojim a nehodlám měsíce gůglit, kterej chorej zmrd skapal v den, kdy se má ratolest narodila. Nemluvě o možnosti, že bude mít oči normální a stejně zrovna někde zhebne seriálovej nebo masoxovej vrah, co se mu vetře do duše a bude si chtít dokončovat sny a touhy. A než abych každej večer čekala, kdy začne ze spaní mluvit maďarsky nebo kdy dá spolužákovi francouzákem po hubě, to na to radši rovnou seru, podvážu si vaječníky a koupím si morče. To může být posedlý třeba Belzebubem, ale z terárka mi udělá hovno, max mě kousne do prstu a skončí jako předkrm na talíři, zatímco já budu mít klidný spaní. Každopádně zas jednou tleskám packama o sebe, z kluka jsem měla strach a palec hore mamce za snahu o záchranu svého dítěte (já bych ho na jejím místě sejmula už v tom sklepě, i kdyby se tvářil jak Kocour ze Shreka). Závěrečnej hepyjend potěší všechny sluníčkáře a já jdu na pohádku.(14.2.2019)

 • - Postava Milese (Jackson Robert Scott) má heterochromii, rozdíl v zbarvení očí (v případě Milese, pravé oko je hnědé a jeho levé oko je modré). (Tet.Ew)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace