Nejnovější komentáře k filmům

|< nejnovější < novější 1 starší >
  • 19.2.2019  12:34
  SCHMEYD -
  FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (TV seriál) (2009)
  *****

  Jedním slovem SKVĚLÉ !!!

  • 19.2.2019  12:31
  SCHMEYD -
  MOST! - Epizoda 7 (E07) (epizoda) (2019)
  **

  Od 5.dílu je MOST! čímdál míň zábavný. 7.díl byl totálně o ničem. Zasmát se jednou v komedii mi přijde opravdu málo.

  • 19.2.2019  12:31
  NinadeL -
  Bezmocná (1995)
  ***

  Není mi úplně jasné, proč Amy Heckerling dala přednost Clueless před Look Who's Talking Now, ale zřejmě v tom byl ten potenciál i pro televizní seriál. Jinak všichni jsou na svých místech, sladká teenka 90. let Alicia Silverstone v hlavní roli, RIP Brittany Murphy ještě jako ošklivé kačátko, Paul Rudd jako ideál pro všechny generace, samozřejmě Elisa Donovan a poznávací znamní filmů Heckerling Twink Caplan :) Na první pohled zaměnitelná komedie z americké střední, pro fanoušky Amy přeci jenom trochu víc. A dneska už je to taky nostalgie a hlášky, kterým mladší generace už rozumět nebude.

  • 19.2.2019  12:27
  Valenta28 -
  Reise nach Agatis (2010)
  *****

  Naprosto dokonalý extrém, který nemá chybu. Pan Dora je ten nejlepší objev, který jsem za posledních pár roků mého zájmu o hororové filmy našel. Je to něco neskutečného. Ohledně tohoto konkrétního filmu. Děj je přesně stanoven a dobře srozumitelný. Záběry jsou velice zajímavě zpracované a člověk perfektně porozumí každičkému momentu. Je to hloubavý film se směsicí násilí a agrese, která je kombinována s vášní a touhami. Naprosto geniální výtvor.

  • 19.2.2019  12:26
  Gilmour93 -
  Oko v oblacích (2015)
  ****

  Dramatické nahlédnutí do kuchyně boje proti terorismu, kde se přehazuje horký brambor rozhodnutí a řeší se, jestli udělat strouhanku, nebo ne.. Hood to na diváka upekl přes etické otázky, morální dilemata a suspension of disbelief (mj. bezpilotní MQ-9 Reaper se neumí vznášet nad cílem, při jeho snímání nad ním krouží) a já mu to spolkl. Doslovnost a někdy až směšně šponovanou vyhrocenost lze zařadit mezi „collateral damage“, na které svět za pár dnů zapomene stejně jako na malou prodavačku Aliu. Vždyť menší zlo je vlastně dobro..

  • 19.2.2019  12:19
  Andrea1717 -
  Aitraaz (2004)
  ***

  Na indické publikum veľmi ťažká téma, aj keď Akshay sa mi rozhodne páči viac ako MD a DM bola zase rozhodne pôsobivejšia mrcha ako Priyanka. Námet je v podstate len trochu podobný, orientovanejší skôr na vzťah manželov. Nie je to nič mimoriadne, ale nenudila som sa.

  • 19.2.2019  12:17
  Dienzenhofer -
  Rozmarné léto (1967)
  ****

  89%

  • 19.2.2019  12:17
  cyglos -
  Vášeň (2012)
  *

  Do půlky filmu jsem zvažoval, zda to nevzdám. Měl jsem dojem, že sleduji Beverly Hills 90210. Dialogy. . . neštěstí. Protihráčka Rachel je šlápnutím vedle. Ty dvě vedle sebe výrazově kulhají a podepírá jedna druhou-dost nešťastně. Do konce mne podržel vzhled Noomi, která získává s věkem šťávu. Pak se najednou nahnula kamera, světlo svítilo žaluziemi, následně se rozdělil obraz na dva záběry, a já se propadl někam, čemu jsem přestal rozumět. Sny se střídaly s realitou, plácal jsem se ode zdi ke zdi. V zásadě něšlo o nic, a přitom šlo o vraždu; najednou je, nebo není, sestra dvojče živá?!? Erotický thriller vypadá jinak. To nezachránila ani asistentka asistentky, která potřebuje být milována a zachraňuje, nebo nezachraňuje obviněnou . . . Fakt jsem dlouho neviděl, myšleno, že jsem si film vybral sám, něco tak slabého. Jméno De Palmy to nezachránilo. Zdravím doktora Chocholouška. Jedna hvězda.

  • 19.2.2019  12:17
  Pennywise168 -
  Důvěrný nepřítel (2018)
  **

  V Česku žánrových děl pořád vzniká pomálu, a když už na nějaké dojde, většinou se jedná o nízkorozpočtové produkce nadšených fanoušků. Potěší proto každá žánrová vlaštovka, která to dotáhne až do kin. Důvěrný nepřítel bohužel revoluci nezpůsobí, ale přesto nedopadl úplně nejhůř. Jen se holt nevyplatí mít přehnaná očekávání. Manželská dvojka Andrej a Zuzana se nastěhuje do nového, superinteligentního domu. Andrej pracuje jako programátor a prototyp domu řízeného technologiemi je jeho nejnovějším pracovním úkolem. Jenže od teorie k praxi je dlouhá cesta a brzy se ukáže, že manželé ve svém novém bydlení nejsou tak úplně sami. Námět příběhu není vůbec špatný a dalo se z něj vytřískat hodně psycho situací, ačkoliv nejde o úplně originální myšlenku (stejně ji nejlépe v minulosti zpracovali Simpsonovi). Film nicméně doplácí na přestřelenou stopáž, pomalejší tempo a zvraty, které zkušenější divák odhalí s předstihem. Je to škoda, protože se mu chvilkami daří vybudovat solidní atmosféru. Tu ale záhy pohřbí přihlouplým dialogem nebo nudnějším okamžikem. Herecky se snímek naštěstí povedl, a dvojka Dyk a Marcinková se za sebe stydět nemusí. Suma sumárum, jednou se na to kouknout dá, ale jestli chcete opravdový psychothriller, který vás bude ve snech strašit ještě dlouho, hledejte o dům dál. (40%)

  • 19.2.2019  12:14
  Ebon -
  Ant-Man a Wasp (2018)
  ***

  Ant-Man slábne a scény s Michelle Pfeiffer mu neprospěly . Nebýt Michaela Peñi a Gogginse, tak se ani nezasměju.

  • 19.2.2019  12:13
  Pitryx -
  Sedmá velmoc (1933)
  odpad!

  No, ječení jsem si tu užil dost. Hned úvodních dvacet minut. Ječelo („zpívalo“) se venku i vevnitř, a hodně. Bez varování. Takže mi ten úvod celý film zhnusil a díval jsem se jen po očku. Stejně to byla hovězina. Hledal jsem za co dát nějaké to plusové procento, ale asi jsem hledal špatně.

  • 19.2.2019  12:13
  TommmyT -
  Santiniho jazyk (TV film) (2011)
  ***

  Co mě neskutečně vadilo, byl opakující se motiv kdy se holka objeví, uteče a začne pronásledování, objeví se, uteče a začne pronásledování a to možná ještě jednou. Jako celek pouze průměr. Mam rád tajemné filmy, ale tady to je nějaké prázdné a ani kloudná atmosféra tu není. Ale myslím že, že to vychází již ze scénáře.

  • 19.2.2019  12:11
  Frantisek.Fu -
  Runaways - Double Zeros (S02E03) (epizoda) (2018)
  ***

  60%

  • 19.2.2019  12:07
  TommmyT -
  Labyrint - Série 3 (série) (2018)
  ****

  Třetí řada se opravdu povedla. Nejdřív negativa. Nesedla mi linie s jasnovidkou a tedy i Taclíkem. Taclík hraje trošku jiné role než v tajemném filmu a shazoval to tedy do jiného žánru. Také linie s fotbalistou se mi moc nelíbila. A klady? Třetí řada má tu správnou tajemnou atmosféru, kterou jsem postrádal ve druhé. Herci jsou perfektní. Ač mam rád herce které pan Strach obsazuje stále jako pana Preisse, Dvořáka, Němce atd, tady jsem rád, že se vsadilo i na jiné jako Freimanová a Kratina, tento výběr byl perfektní a i tito herci drželi tajemnou atmosféru. S tím souvisí i hudba. To bylo asi poprvé u české věci, kde hudba pomáhala navodit atmosféru a to hlavně v dialozích. Jediný problém je, že je to stále stejný opakující se motiv. Scénář je perfektní, tedy až na vyjímky jako jasnovidka či fotbalista. Někdo tu psal o chybách ve scénáři, některé tam asi jsou, ale nad některýma se dá přimhouřit oko, tím bych si příběh nekazil. Jak příběh, zápletka i samotné rozepsání dějových linií a překvapivé rozuzlení jsou perfektní. V neposlední řadě tady opravdu excelentní a zatím nejlepší výkon Davida Švehlíka.

  • 19.2.2019  12:05
  Pennywise168 -
  Sestra (2018)
  ****

  Zaujala vás šeredná, strašidelná jeptiška z filmu V zajetí démonů 2 a přilehlých spin-offů? Tak Sestra je právě o ní. V Rumunsku se píšou padesátá léta a je zapotřebí vyšetřit, proč jedna z řádových sester spáchala jeden z nejhorších hříchů: sebevraždu. Pověřený kněz a postulantka - čili adeptka na černobílý hábit - s paranormální schopností se tedy vypraví do odlehlého kláštera, jenž vypadá úchvatně za dne a strašidelně v noci. Zejména když víte o dveřích ve sklepení, na nichž stojí "Zde Bůh končí" a za kterými se ukrývá - ale houby ukrývá, vylézá, snaží se uniknout, a obyvatele děsí a týrá jakési fakt velké zlo. Komu se nad výrazem "velké zlo" zježilo pár chloupků, nechť je varován, že tento hodně opotřebovaný termín ve filmu párkrát padne. Také když se zamyslíte nad scénářem, objevíte v něm pár děr zvících chrámových oken, ale co snímku chybí na logice, to se - dost úspěšně - snaží urvat bafačkami a kraválem. Lekavé povahy stráví víc času nad sedačkou než v ní, a i když se opět potvrdilo, že čím víc je bubák vidět, tím méně je strašidelný, je (zvrácená) radost se na tenhle film dívat. A na rumunský klášter, kam si podle ohlasů už pár lidí plánuje dovolenou. Druhý nejslavnější (po Harveym Weinsteinovi) producent současnosti Wann prostě dokazuje, že horory nejen umí, ale že je v nich lepší a lepší. (70%)

  • 19.2.2019  12:04
  Pitryx -
  První a poslední (1959)
  *

  Nevím, proč byla paní Milka Balek-Brodská dabovaná paní Rosůlkovou. Film je jen banálním příběhem plným klišé. Je to celé nezajímavé a ani pan Štěpánek přes veškerou snahu tomu nepomohl. Ten jediný také dostává dvacet.

  • 19.2.2019  12:00
  Dalajlada -
  U mě dobrý (2008)
  *****

  Na tento film koukám vždycky moc rád. Připomíná mi to, jak bývalo krásně, když lidi byli ještě lidi, jak k sobě měli blízko a co s námi udělala západní společnost. Filmu se dá vytknout kde co, ale pro mě je to naprosto úžasný pohled zpět do pořátku devadesátých let. Herbalife přilétá do našich peněženek a dělá z lidí Ee!, anti-McDonald, divoká tržiště. Prostě všechno!

  • 19.2.2019  11:57
  cyglos -
  Není kam utéct (2011)
  **

  Filmu nelze upřít zajímavé a neotřelé lokace Skotska. Snad bych i pominul, že některé - jako horolezecké výstupy - byly trochu mimo. Střídaly se v jednu chvíli náročné stěny s terény opustěného, nevytěženého kamenolomu. Obsazení je příjemné; nepříliš známé tváře. Co mne dostávalo do varu, byly scény, kdy útěkem z kopce se ocitnu opět na kopci po několika střizích. Pády ze skály jsou smrtelné a vedle toho druhý pád bez naraženého, nebo zlomeného žebra. Záchrana malé slečny, která leží na dně tůně, ze které po vytažení z vody, nevyleji vodu, a pak se po několika vdechnutích umělého dýchání probere, je také mimo čáru. Co je úsměvné, je to, jak ti dva oberou druhé dva o kulovnice, parádní vercajk osazený super optikou, a pak se nestrefí do unikající slečny. To neberu. Když postřelí unikajícího s figurinou, tak zásah takovým dělem, na jednu dobrou, skolí jelena, a pán potřebuje druhou a pak dorazit. Předávání výkupného, vysílačky,které nejsou nastavené a provalí policajty, neprůstřelně průstřelné vesty . . . Přestřelka po městě, útěk, bitka . . . Mnoho faulů. Dvě hvězdy za švih děje a snahu herců.

  • 19.2.2019  11:52
  Pennywise168 -
  Upgrade (2018)
  ***

  Mstitelské filmy jsou věčné. Dokud bude existovat kinematografie, budou milované manželky umírat ve spárech mizerů, aby se manželé měli za co mstít. A když tomu přihodíte sci-fi, máte pomstu v hi-tech provedení. Základní téma je jednoduché. Hlavní hrdina přijde o manželku i o pohyblivost. Jediná šance je voperovat mu do páteře čip, který se bude starat o řízení jeho těla. A kromě toho mu tak trochu pomůže s pomstou. Protože čip má svou vlastní inteligenci. Od mstitelských filmů nečekáte nějaké velké umění. Čekáte, že to bude přinejmenším zábavné béčko... a přinejlepším zábavné brutální béčko. Což tohle je. Jen škoda, že to má na víc. Pokud jste viděly trailery, viděly jste ty nejlepší akční scény, o moc víc jich ve filmu není (ten film zase nebyl tak nákladný). A navíc jste byli ušetřeni bizarních logických lapsů, zvratů kvůli zvratům a vůbec filmu, který vám dává ochutnávat zajímavé nápady, aby je pak zase rychle odnesl pryč. Díky tomu traileru jsem i čekal, že to bude zajímavější - vizuálně, nápadově, jakkoliv. A ono je to vážně jen snesitelné béčko s pár hezkými scénami. Za všechno mluví představitel hlavního hrdiny, který dává najevo, že tvůrci snili o Tomovi Hardym, ale museli se spokojit s jeho levnější kopií. Zbytek filmu je na tom stejně. Ale pokud film nebudete vnímat jako scifista a nebudete čekat, že bude zajímavý nápad taky nějak nápaditě rozvíjený, budete v pohodě. Jako mstitelský film s twistem to funguje. (60%)

  • 19.2.2019  11:51
  Bejita -
  Psí domov (2019)
  *****

  Zase takový doják, moc krásné, chytne to za srdce.

|< nejnovější < novější 1 starší >
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace